Back-to-School Food Reviewed!

Mallow Pals

Mallow Pals

I Paid: $1 for a 1.2-ounce bag (prices may vary by region)

Taste: 1 stars

Marketing: 2 stars

Supertaster samples the good, the passable, and the terrible foods for students headed back to class.

Got Milk? Magic Milk Straws

I Paid: $1.99 for a package of six straws (prices may vary by region)

Taste: 3 stars

Marketing: 3 stars

Juicy Juice Sparkling Fruit Juice Beverage

I Paid: $2.99 for four 8.4-ounce cans (prices may vary by region)

Taste: 4 stars

Marketing: 4 stars

James Norton edits the Upper Midwestern food journal Heavy Table. He's also the coauthor of a book on Wisconsin's master cheesemakers. Follow CHOW on Twitter, and become a fan on Facebook.